8 STACJA „NORWEG”

OPIS ZDARZENIA: Grupa młodzieży spędza czas nad lokalnym jeziorem. W trakcie pobytu jeden z uczestników czyta informację w mediach o pojawieniu się w okolicy grupy dywersantów z wrogiego kraju. Relacje prasowe zawierają zdjęcia podejrzanych. Podczas pobytu uczestnicy spotkania pomiędzy drzewami zauważyli podejrzaną osobę odpowiadającą rysopisowi z doniesień prasowych. Natychmiast powiadomili służby. Od tego momentu kontakt z wzywającymi się urwał. Z uwagi na potencjalne zagrożenie na miejsce zadysponowano służby specjalne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali uczestników spotkania z widocznymi powierzchownymi obrażeniami, część z osób nie nawiązuje logicznego kontaktu. Jeden poszkodowany jest w stanie ciężkim. Pomiędzy drzewami zauważono podejrzanego mężczyznę, który nie reaguje na polecenia, a na widok funkcjonariuszy zaczyna uciekać w las. Po opanowaniu sytuacji i wezwaniu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego w ewakuacji najciężej poszkodowanego pomagają przypadkowi świadkowie zdarzenia dysponujący pojazdem terenowym
ZADANIA ZESPOŁU: zadaniem uczestników było podjęcie działań poszukiwawczo-ratowniczych wobec grupy studentów wypoczywającej nad jeziorem, z którą utracono łączność po zgłoszeniu przez nich odpowiednim służbom zagrożenia ze strony grupy dywersantów z wrogiego kraju.
SĘDZIA GŁÓWNY STACJI: Bogna Kosiarek (GPR Novum Clinic Kiełczów).
SĘDZIOWIE STACJI: dr Piotr Baczar (SWWS), por. Piotr Kociołek (GISW Kraków), Łukasz Griesmann (GPR Novum Clinic Kiełczów).
Zdjęcia: Travart, SWWS, Dejneks