W Kaliszu rozpoczęły się VII Międzynarodowe Manewry Ratowniczo-Taktyczne ,,Tactical Prison Rescue 2022” dla Grup Specjalnych

Relacja na portalu Kalisz. Dopisz swoją historię.                                                                                                                                                                                    

Po raz pierwszy w Kaliszu zorganizowano „Tactical Prison Rescue” – manewry, podczas których grupy interwencyjne formacji mundurowych ćwiczą koordynację i współdziałanie w sytuacjach zagrożenia. Prezydent Krystian Kinastowski odwiedził dziś halę Arena, w której zainaugurowano manewry oraz zorganizowano Dzień Edukacji dla Bezpieczeństwa.

– Manewry wpisują się w tradycję funkcjonowania grup specjalnych, grup interwencyjnych różnego rodzaju jednostek. Tegoroczny Tactical jest szczególny. Zagrożenia, z którymi mamy do czynienia za wschodnia granicą, bardzo wyraźnie pokazują, jak ważne jest bezpieczeństwo narodowe i podejście do tego zagadnienia w sposób kompleksowy, od strony teorii, praktyki i edukacji – powiedział Marcin Romanowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Organizatorem manewrów jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

– Bardzo się cieszę, że możemy w Kaliszu organizować tego typu manewry. Cieszę się z obecności szerokiego grona młodzieży. Liczne klasy, nie tylko mundurowe, odwiedziły dziś halę Arena – miejsce organizacji zawodów, manewrów, edukacji i pokazu sprzętu. To bardzo ważne, byśmy te elementy połączyli. Myślę, że kolejne lata pozwolą nam tę formułę rozszerzyć, z licznym udziałem mieszkańców miasta i powiatów – powiedział gen. dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

O znaczeniu zorganizowanego przez uczelnię przedsięwzięcia mówił Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

– Dziękuję władzom uczelni za tę inicjatywę – Dnia edukacji dla bezpieczeństwa. Młodzież może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od praktyków, a Kalisz stał się dziś małym centrum bezpieczeństwa. W tych trudnych czasach szczególnie zależy nam na świetnym wyszkoleniu formacji mundurowych – podkreślił prezydent Krystian Kinastowski.

Projekt Tactical Prison Rescue 2022 nadzoruje płk dr Leszek Kołtun, prorektor ds. studenckich Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
W manewrach bierze udział 30 zespołów z różnych części Polski oraz z Czech.

Zapraszamy do pełnej relacji na stronę: https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/w-kaliszu-rozpoczely-sie-vii-miedzynarodowe-manewry-ratowniczo-taktyczne-tactical-prison-rescue-2022-dla-grup-specjalnyc,49758